Close

Hayal Bostanı Kısa Film Atölyesi Başvuruları Başladı!

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde yer alan Gençlik Projeleri kapsamında değerlendirilen ve uygulanmasına destek verilen “Hayal Bostanı Kısa Film Atölyesi” projesi genç sinemacılara kapılarını açıyor. 8 Mart 2019 tarihine kadar devam edecek başvuru sürecinde sen de başvurunu yap, tamamı ücretsiz olan eğitimlerden yararlanma fırsatını kaçırma.

Agâh Uluslararası Sinema Derneği tarafından hazırlanan projede katılımcılara 3 aylık eğitim süreci boyunca ücretsiz olarak teorik seminerler, uygulama atölyelerinde çalışma imkânı, mesleki gelişim seminerleri ve film ve kitap analiz dersleri sunulacak. Ayrıca katılımcılarımız 3 aylık süreç içinde Filibeli Ahmed Hilmi Efendi’nin Amak-ı Hayal ve Ferîdüddin Attâr’ın  Mantıku’t Tayr kitaplarını takip ederek yeni ufuklara yelken açacaklar.

Agâh Uluslararası Sinema Derneği, geçen yıl yürütmüş olduğu T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı destekli İbn-i Heysem Sinema Okulu Projesi ve daha öncesinde faaliyete geçirdiği Kısa Çek Uzun Anlat Kısa Film Akademisi projeleriyle bu alanda elde ettiği deneyimini “Hayal Bostanı Kısa Film Atölyesi” ile yeni öğrencilerinin hizmetine sunuyor.

Sen de “Bir Hayalim Var” diyorsan başvurunu yap ve hayal bostanımızda sana da yer açalım.

“Bu işin okulunu okuyorum daha fazla pratiğe ihtiyacım var” diyorsan başvurunu yap ve bu alandaki yıllanmış deneyimlerimizi sana aktaralım.

Sinemaya ilgiliysen, bu alanda eğitim kovalıyorsan bu bostanda sana da yer var.

Haydi Gençler, Gelin Kısa Film Çekelim!